Sopot: Bezpłatne porady prawne dla seniorów

Opublikowano: 31 października 2012 - 09:38 Autor: Medyczne Grono

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie oraz Studencka Uniwersytecka Poradnia Prawna zapraszają sopockich seniorów oraz osoby niepełnosprawne do Punktu Bezpłatnych Porad Prawnych, gdzie można uzyskać pomoc z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego oraz prawa pracy.

porady-prawneZapraszamy w każdy poniedziałek w godz. 16.00-18.00 do siedziby -u przy ul. Kolejowej 14 w Sopocie, na parterze, sala nr 6 (Punkt Przyjęć Interesantów).

Studenci IV i V roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego będą udzielali informacji oraz wstępnych opinii prawnych sopockim seniorom oraz osobom niepełnosprawnym, którym warunki finansowe nie pozwalają na korzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej. Opinie będą przygotowywane przez studentów pod nadzorem merytorycznym pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Opinie będzie można odebrać osobiście, otrzymać pocztą bądź poprzez e-mail. Studenci nie udzielają porad ustnych ani telefonicznych.

Opinie wydawane będą w ciągu miesiąca, w sprawach bardziej skomplikowanych w okresie 2 miesięcy. Nie będą przyjmowane sprawy, w których była już udzielona profesjonalna pomoc prawna (w uproszczeniu rozumiemy to jako płatną pomoc prawną) oraz sprawy tzw. terminowe tj. takie, w których biegną krótkie terminy (np. 2 tygodnie na wniesienie apelacji).

Osoby zainteresowane proszone są o przyniesienie kserokopii istotnych w ich mniemaniu dokumentów.

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj