60+kultura czyli bezpłatne spacery dla seniorów

Opublikowano: 26 września 2012 - 09:34 Autor: Medyczne Grono

W pierwszy weekend jesieni – 29-30 września – i seniorki w całym kraju mogą bezpłatnie bądź za symboliczną opłatą skorzystać z ofert instytucji kultury, które przyłączyły się do akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „”. Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku serdecznie zaprasza na bezpłatne spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po Biskupiej Górce i Zaspie oraz na spacer szlakiem pracownic Stoczni Gdańskiej w ramach projektu .

60kultura

„Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą” – takim hasłem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego promuje ogólnopolską akcję „60+kultura”. Jest ona skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia i ma zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w miejscu ich zamieszkania.

Instytut Kultury Miejskiej, biorąc udział w akcji „60+kultura”, przygotował specjalną ofertę bezpłatnego zwiedzania z przewodnikami i seniorek. Wystarczy zapisać się w Punkcie Informacji Kulturalnej IKM na wybrane spacery:

  • Biskupia Górka: 29 i 30 września, godz. 12.00 (miejsce spotkania: ul. Menonitów 2 przy Kościele Zielonoświątkowym)
  • Kolekcja Malarstwa Monumentalnego Gdańsk-Zaspa: 29 i 30 września, godz. 14.00 (miejsce spotkania: przy Klubie Plama GAK, ul. Pilotów 11)
  • Metropolitanka: Stocznia Gdańska szlakami kobiet, trasa Pracownice Stoczni, 30 września, godz. 13.00 (miejsce spotkania: Brama nr 2 „historyczna” Stoczni Gdańskiej)

Zapisy w Punkcie Informacji Kulturalnej, ul. Długi Targ 39/40, pon-pt. 10.00 – 18.00, sob.-niedz. 12.00-16.00, email: punkt@ikm.gda.pl, tel. 58 301 2016

O autorze
Medyczne Grono

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj