Dom opieki dla seniora. Kiedy warto się zdecydować?

Opublikowano: 15 listopada 2016 - 07:49 Autor: Medyczne Grono

Co osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z oferty domu opieki dla osób starszych, powinny wiedzieć? Jakie kryteria powinny być decydujące o wyborze najodpowiedniejszej placówki? Jaki jest najlepszy? Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę? Na te pytanie będziemy sukcesywnie odpowiadać. Zaczynamy jednak od tego, kiedy należy podjąć decyzję o umieszczeniu osoby starszej w takim domu.

dom-opieki

Decyzja o przekazaniu osoby starszej pod opiekę domu nie jest łatwa. W miarę możliwości należy ją podjąć w konsultacji z ta osobą. Człowiek to nie przedmiot, nawet jeśli jest to człowiek starszy i niedołężny.

O tym, czy decydujemy się na usługę domu opieki powinny decydować racjonalne kryteria. Powinny pomóc tu odpowiedzi na następujące pytanie:

  1. jaki jest stan zdrowia osoby starszej,
  2. czy i na ile jesteśmy sami w stanie zaopiekować się osobą starszą,
  3. jakim zapleczem sprzętowo-medycznym dysponujemy,
  4. jakie mamy zaplecze lokalowe

Jeśli na większość z tych pytań odpowiedź jest negatywna, możemy zacząć rozważać możliwość umieszczenia osoby starszej w domu opieki dla seniorów.

To dopiero początek. Co dalej?

Wkrótce kolejna część poradnika.

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj