Sopockie Targi Seniora

Opublikowano: 21 października 2016 - 08:27 Autor: Medyczne Grono

W dniach 22 i 23 października już po raz siódmy odbędą się Sopockie Targi Seniora. To miejsce i czas gdzie można zapoznać się z różnorodną ofertą produktów i usług odpowiadających na potrzeby i oczekiwania osób starszych. Ważnym dopełnieniem targów są bezpłatne badania, porady ekspertów, warsztaty i pokazy.

senior

Swoją ofertę przedstawią zarówno firmy reprezentujące różne branże: medyczną, rehabilitacyjną, usług opiekuńczych, turystyczną, wypoczynkową, edukacyjną, kosmetyczną, finansową jak i organizacje społeczne działające na rzecz poprawy jakości życia osób starszych.

– Życie seniorów tak jak każdego z nas ma różne barwy i odcienie. Są wśród nich osoby aktywne, pełne witalności i chęci rozwoju, jak również osoby niesamodzielne wymagające wsparcia i opieki – mówi Anna Jarosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, pomysłodawca i współorganizator Sopockich Targów Seniora. Dzięki różnorodnej ofercie, na targach każdy znajdzie coś dla siebie: dla ciała, dla ducha i dla umysłu – dodaje A. Jarosz.

Osoby odwiedzające targi będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań, m.in. gęstości kości (w osteobusie), badania EKG (w sobotę w kardiobusie), badania wzroku, słuchu, stóp, skóry, poziomu cukru, cholesterolu, tkanki tłuszczowej, pomiaru wagi ciała i BMI. Eksperci zachęcać będą do zdrowego, racjonalnego odżywiania i aktywności fizycznej a lekarz rehabilitacji będzie udzielał porad w zakresie profilaktyki bólów krzyża.

Podczas targów nie zabraknie również atrakcji kulturalnych i rozrywkowych. Zobaczymy pokazy tańców w różnych stylach (salsa, country, latino, taniec orientalny, nowoczesny), pokazy gimnastyki, tai-chi, samoobrony a także specjalny pokaz gimnastyki artystycznej wykonaniu dziewczynek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz występ kabaretu -i-Ta. W niedzielę o godz. 15.00 wielki finał. Na zakończenie targów wystąpi zespół Retro Voice, który zaprasza na zabawę taneczną w rytm przebojów z lat 60 tych i 70 tych, m.in. zespołu Abba.

Dla Pań przygotowany będzie specjalny Kącik mody i urody, gdzie będzie można kupić modą odzież za niewielką cenę, wykonać profesjonalny makijaż, nauczyć się zdobienia paznokci i wziąć udział w profesjonalnej sesji fotograficznej.

– W niedzielę odbędzie się konkurs „Kapelusze Pełne Słońca”, w którym będzie można wygrać atrakcyjne nagrody – mówi Agnieszka Niedałtowska, koordynator 7 Sopockich Targów Seniora. Zachęcamy do przygotowania pięknego kolorowego kapelusza przystrojonego kwiatami, owocami czy innymi ozdobami i zaprezentowania go na scenie. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, prosimy o zgłoszenie się w niedzielę do godz. 12.00 do Punktu Informacyjnego targów.

Organizatorzy zachęcają również do zabrania wygodnego stroju i butów na zmianę aby skorzystać z ciekawych zajęć ruchowych: gimnastyki usprawniającej, nauki tańca country, orientalnego, samoobrony i tai chi. Polecają również warsztaty ogrodnicze, z dietetykiem, obsługi laptopów, tabletów i smartfonów, trening pamięci a także warsztaty artystyczne.

– Sopockie Targi to nie tylko możliwość przyjemnego spędzenia czasu, ale i udział w warsztatach, konkursach, pokazach czy możliwość dowiedzenia się wielu ciekawych rzeczy, które mogą przysłużyć się zdrowiu każdego z nas –mówi Jacek Karnowski, prezydent Miasta Sopotu. Wierzę, że wzorem lat poprzednich Targi okażą się i ich opiekunów możliwością uzyskania odpowiedzi na wyzwania, jakie przed każdym indywidualnie stawia proces starzenia się.

są grupą zróżnicowaną, w zależności od wieku i stanu zdrowia ich potrzeby są inne. Dlatego na targach zaprezentowane zostaną zarówno propozycje dla osób aktywnych, jak i dla osób niesamodzielnych, które wymagają wsparcia i opieki, np. warsztaty opiekuńcze pokazujące w jaki sposób wspierać osobę niesamodzielną w codziennych czynnościach.

– Podczas targów będziemy zachęcali seniorów do stworzenia swojego Pudełka Życia – mówi Anna Jarosz. To niewielkie opakowanie opatrzone specjalną naklejką, z kartą informacyjną w środku, która zawiera istotne informacje ważne dla sprawnego przeprowadzenia akcji ratunkowej: o schorzeniach, uczuleniach czy zażywanych lekach. Informacje te ważne są dla ratowników czy lekarzy w przypadku, gdy mieszkająca samotnie osoba zasłabnie albo straci przytomność i trzeba jej udzielić natychmiastowej pomocy. Pudełko Życia z powodzeniem funkcjonuje już w kilkunastu miastach w Polsce. Takie niewielkie pudełko może uratować życie, dlatego na targach będziemy zachęcali do stworzenia swojego Pudełka Życia – dodaje Anna Jarosz.

Jarmark Zdrowego Żywienia, degustacje, gry planszowe, kiermasz taniej książki … Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje jakie czekają na seniorów i ich rodziny podczas 7 Sopockich Targów Seniora. Trzeba po prostu przyjść i zobaczyć.

7 Sopockie odbędą się w Hali 100-lecia Sopotu przy ul. Goyki 7, 22 i 23 października w godz. 10.00-16.00. Wstęp wolny. Organizatorzy targów: Miejski w Sopocie, Spółdzielnia Socjalna „Koooperacja”.

PROGRAM

7 Sopockie

Sobota i niedziela
22 i 23 października, od 10 do 16 tej
hala 100-u lecia sopotu, ul. Goyki 7
Wstęp wolny!

W programie: m.in.
Produkty i usługi przyjazne seniorom dla osób aktywnych i tych wymagających wsparcia

  • Bezpłatne badania m.in. Badanie gęstości kości (osteobus) * badania kardiologiczne (ekg) w kardiobusie * badanie wzroku * słuchu * pamięci * skóry * pomiar ciśnienia * poziomu cukru * tkanki tłuszczowej * pomiar wagi ciała i
  • Warsztaty artystyczne, komputerowe, ogrodnicze, dietetyczne, opiekuńcze
  • Zajęcia taneczne i gimnastyczne (zachęcamy do zabrania wygodnego stroju i butów na zmianę)
  • Kącik mody i urody
  • Jarmark Zdrowego Żywienia, degustacje
  • Pokazy na scenie
  • KABARET SENIOR – I – TA
  • Konkurs Kapelusze Pełne Słońca Stwórz piękny kolorowy kapelusz przystrojony kwiatami, owocami i innymi ozdobami, zaprezentuj go na scenie i wygraj atrakcyjne nagrody!
  • NA WIELKI FINAŁ W NIEDZIELĘ O GODZ. 15.00 POTAŃCÓWKA Z ZESPOŁEM RETRO VOICE (MUZYCZNA PODRÓŻ W LATA 60 – TE I 70 – TE, M.IN. PRZEBOJE ABBY

i wiele innych atrakcji!

Przyjdź! Zobacz! Skorzystaj!

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj