Gdańska Parada i Piknik Seniora coraz bliżej. Zapisy wciąż trwają

Opublikowano: 5 czerwca 2018 - 10:30 Autor: Medyczne Grono

16 czerwca przez Długi Targ przejdzie Parada Seniorów i Seniorek, której zwieńczeniem będzie rodzinny w parku św. Barbary. Wydarzenie wpisuje się w Światowy Dzień Praw Osób Starszych.

– Serdecznie zapraszam seniorki i seniorów z całymi rodzinami. Pokażcie swoją siłę i pomysłowość. Tego dnia nie może was zabraknąć – zaprasza zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Srebrny to potęga i wzór do naśladowania dla innych. Razem dostosujmy Gdańsk do wyzwań, przed którymi każdego dnia stają seniorzy.

Wydarzenie wpisuje się w Światowy Dzień Praw Osób Starszych, który przypada 15 czerwca. Celem tej imprezy jest wspieranie aktywności seniorów i seniorek w życiu społecznym i publicznym, przełamywanie stereotypów na temat osób starszych jako osób nieaktywnych społecznie, a także promocja Gdańskich Klubów Seniora oraz integracja środowiska seniorów.

Uczestnicy parady we wspólnym orszaku przejdą ulicą Długą, gdzie odbędzie się przyozdobienie Neptuna w melonik jako symbol Gdańskich Seniorów. Następnie ruszą w kierunku ul. Stągiewnej, Długich Ogrodów aż do Parku św. Barbary, gdzie odbędzie się międzypokoleniowy Seniora.

Na Pikniku zapowiada się wiele atrakcji dla całych rodzin – będą koncerty, występy, pokazy, porady, bezpłatne badania, zajęcia warsztatowe oraz rekreacyjno-sportowe, jak również atrakcje dla dzieci. Serdecznie zapraszamy Seniorów z całymi rodzinami. rozpocznie się około godziny 11:30, zakończy się o godzinie 15:00. Na zakończenie planowana jest potańcówka z Dj Wiką.

Zarówno na jak i na Paradę wstęp jest bezpłatny.

Jak się przyłączyć?

Seniorki i chcący wziąć udział w Paradzie, spotkają się pod Złotą Bramę o godzinie 9:45 – należy tam się zgłosić do specjalnego punktu informacyjnego.

Kluby i grupy zorganizowane i wcześniej zgłoszone zbierają się na placu przed ok godziny 9:15 (dokładna godzina zostanie przekazana liderom na początku czerwca). Kluby i grupy zorganizowane proszone są o zgłoszenia do dnia 31 maja pod numerem telefonu 58 772-42-19 lub mailowo (adres e-mail: switlik@wolontariatgdansk.pl).

Organizatorami Parady i Pikniku Seniora są Urząd Miejski w Gdańsku i Rada Dzielnicy Śródmieście, a koordynatorami: w Gdańsku oraz Fundacja Sztuka Życia Niepokonani. Głównym sponsorem Parady jest nowo powstałe Forum Gdańsk.

O autorze

portal branży medycznej. Najlepsze szpitale, kliniki, oddziały i przychodnie medyczne. Sprawdzeni specjaliści. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy: WSPÓŁPRACA

Komentuj